10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Kwiecień 2021
  Pon W Śr Czw Pt S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

::O NAS::

stop_przemocy_mezczyzn10 Grudnia – Stop Przemocy Mężczyzn! Internetowa Platforma Antyprzemocowa” to projekt mający na celu wsparcie i propagowanie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet wśród mężczyzn i chłopców.

Coraz mocniej dostrzegamy potrzebę  docierania do prawdziwego źródła przemocy wobec kobiet, czyli do mężczyzn. Niewątpliwie kluczowa w tej sytuacji staje się zmiana wychowania i kształcenia chłopców i młodych mężczyzn w kierunku życia bez przemocy, bez męskiego kultu siły i dominacji. W kierunku świata gdzie nie ma miejsca na mizoginię, seksizm i upokarzanie kobiet. Mówiąc słowami Judith Butler, jesteśmy “uwikłani w płeć”, z której kultura patriarchalna nie ułatwia nam się wyplątać. Zainspirowani i zainspirowane światowymi ruchami feministycznymi na rzecz zapobiegania przemocy wobec kobiet oraz antyprzemocowymi działaniami Tomasa Wetterberga w Szwecji czy Jacksona Katza w USA, postanowiliśmy i postanowiłyśmy bardziej świadomie zając się tematem edukacji chłopców i mężczyzn sprzeciwiając się kultowi męskiej przemocowej kontroli i dominacji nad kobietami.

Na stronie „10Grudnia” znajdziesz także informacje o prawach kobiet, akcjach[imprezach] medialnych i publikacjach książkowych i prasowych.  Możesz również przeczytać historie kobiet i mężczyzn, ciekawe artykuły i skorzystać z telefonów zaufania. Znajdziecie również kalendarz nadchodzących wydarzeń,informacje o kampaniach społecznych i linki do ciekawych stron. To kolejne punkty na mapie serwisu „10Grudnia”, które sprawiają, że portal jest  rzetelny i atrakcyjny, funkcjonalny i przejrzysty.

Jeśli masz informacje z zakresu zainteresowań IPA „10Grudnia”, bądź chciałabyś/chciałbyś współpracować z nami, pisz na adres redakcji serwisu: 10grudnia[at]poczta.pl.

Nasza struktura jest antyautorytarna i niechierarchiczna, wolna od wszelkich uprzedzeń, oparta na poszanowaniu drugiego, innego człowieka. Uważamy, że przemoc, szczególnie wobec kobiet, zasługuje na wyjątkowe przeciwdziałanie. Nie zgadzamy się na żadne formy współczesnego niewolnictwa i wyzysku. Występujemy przeciw wszelkiej dyskryminacji i opresji ze względu na rasę, płeć, orientację seksualną, religię czy przekonania, jeśli tylko te ostatnie nie uderzają we wspomniane wartości. Tym samym, potępiamy systemy społeczno-polityczne godzące w prawa człowieka i jego wolność.

Twórzmy Internetową Platformę Antyprzemocową razem!

10grudnia[at]poczta.pl

Kolektyw 10Grudnia

Komentarze 4 do “::O NAS::”

 1. pankruk said

  Dobry projekt 🙂

 2. 10grudnia said

  Dzięki! Zapraszamy do współpracy 😀

 3. ella84 said

  Witam! Jestem Ofiarom przemocy domowej ale już tą „wolną”. Cieszę się bardzo że powstała taka platforma internetowa. Parę lat temu szukałam pomocy w Polsce ale mi jej nie udzielono, pomoc znalazłam za granicami Polski i tu też chciała bym rozpocząć coś co mogło by pomuc naszym rodaczką w tym kraju ponieważ jest ty ogromna pomoc dla ofiar przemocy domowej, niestety większości z Polek ta pomoc się tu nie należy. Ja miałam szczęście i mi bardzo dużo tu pomogli ale nie każdy ma to szczęście:(
  Pozdrawiam

 4. 10grudnia said

  Dziękujemy bardzo za ciepłe słowa i cieszymy się z Pani sytuacji. Zachęcamy do opisania swojej historii, nawet w kilku słowach, i przesłania jej do nas na adres 10grudnia@poczta.pl.

  Takie szczęśliwe historię działają często pozytywnie na inne kobiety doświadczające przemocy, nie mogące wyrwać się z kręgu ciszy…

  Redakcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: