10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

Grupa mężczyzn przeciwko męskiej przemocy wobec kobiet

Posted by 10grudnia w dniu Marzec 26, 2013

Nie będzie to panel ani spotkanie z zaproszonymi gośćmi tylko meeting ws. stworzenia grupy roboczej dla chłopaków i mężczyzn, którzy czynnie chcą się włączyć w akcje na rzecz zapobiegania przemocy i negowania przyzwolenia na męską przemoc.

Zależy nam bardzo, by mężczyźni, którzy są mniej lub bardziej zaangażowani w feministyczne dzialania, poznali się, pogadali, itp. Chcemy, by przyłączyli się także ci, którzy czynnie działają na rzecz zapobiegania przemocy mężczyzn, pracujących na zmianę społecznego modelu męskości, by powstała grupa swego rodzaju edukatorów.

Przekażcie info swoim znajomym, którzy mogą być zainteresowani inicjatywą!

Inicjatorem spotkania jest Łukasz Wójcicki (członek kolektywu 10Grudnia, gdzie prowadzi internetowa platformę antyprzemocową, anarchista, blogger, działacz polityczny , autor wielu tekstów na temat przemocy wobec kobiet) i fundacja Feminoteka.

ZAPRASZAMY!

„Dopóki więcej mężczyzn nie zaangażuje się w walkę z przemocą wobec kobiet, nie ma szans na radykalne jej zmniejszenie” – Jackson Katz, autor książki „Paradoks macho. Dlaczego niektórzy mężczyźni nienawidzą kobiet i co wszyscy mężczyźni mogą z tym zrobić” http://www.feminoteka.pl/ksiegarnia/product.php?id_product=491

26 marca (wtorek), godz. 18.00, fundacja Feminoteka, ul. Mokotowska 29a (wejście od Marszałkowskiej 34/50 w podwórze), Warszawa

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: