10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

Zmieniamy lekko kurs: Stop przemocy mężczyzn!

Posted by 10grudnia w dniu Styczeń 1, 2013

Coraz mocniej dostrzegamy potrzebę  docierania do prawdziwego źródła przemocy wobec kobiet, czyli do mężczyzn. Niewątpliwie kluczowa w tej sytuacji staje się zmiana wychowania i kształcenia chłopców i młodych mężczyzn w kierunku życia bez przemocy, bez męskiego kultu siły i dominacji. W kierunku świata gdzie nie ma miejsca na mizoginię, seksizm i upokarzanie kobiet.

Mówiąc słowami Judith Butler, jesteśmy „uwikłani w płeć”, z której kultura patriarchalna nie ułatwia nam się wyplątać. Zainspirowani i zainspirowane światowymi ruchami feministycznymi na rzecz zapobiegania przemocy wobec kobiet oraz antyprzemocowymi działaniami Tomasa Wetterberga w Szwecji czy Jacksona Katza w USA, postanowiliśmy i postanowiłyśmy bardziej świadomie zając się tematem edukacji chłopców i mężczyzn sprzeciwiając się kultowi męskiej przemocowej kontroli i dominacji nad kobietami.

Kolektyw 10Grudnia

Powoli będziemy odchodzić od modelu portalu informacyjnego na ogólne tematy dotyczące przemocy wobec kobiet i dziewczyn, na rzecz informacji, w których środek ciężkości jest przesunięty w stronę mężczyzn i chłopców jako głównych sprawców przemocy.Stopniowo będziemy wprowadzać zmiany w układzie i projekcie strony.

Wiele wyczerpujących informacji nt. przemocy wobec kobiet znajdziecie na licznych portalach kobiecych i antyprzemocowych jak Feminoteka, Niebieska Linia, Autonomia czy Amnesty Int.

Jako nieformalna organizacja i platforma internetowa mamy ambicję wypełnić lukę edukacyjno-informacyjną dotyczącą sprawców przemocy, czyli w miażdżącej przewadze chłopców i mężczyzn.

Advertisements

Jedna odpowiedź to “Zmieniamy lekko kurs: Stop przemocy mężczyzn!”

  1. alik said

    Ale jak mogę edukować mego syna gdy mąż uczy go braku szacunku dla mnie („na szacunejk należy sobie zasłużyć”), wyśmiewa mnie, oskarża o najgorsze przy dzieciach.. Tak postanowił mi je odebrać gdy wniosłam pozew rozwodowy po latach psychicznego znęcania się nade mną. Syn ma sześź lat i nazywa mnie gamoniem i głupkiem ku zadowoleniu swego ojca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: