10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Sierpień 2012
  Pon W Śr Czw Pt S N
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  

Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet

Posted by 10grudnia w dniu 28 sierpnia, 2012

Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej  „Porozumienie Bez Barier” zapraszają do udziału w konkursie „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2012. Przedmiotem Konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec kobiet oraz został zgłoszony do wyróżnienia.

Zgłoszenia mogą przesyłać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata. „Białą wstążką” nagradzać będziemy mężczyzn zatrudnionych w instytucjach pomocowych (fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej i innych ośrodkach  pomocowych), pracowników służb mundurowych oraz  mężczyzn angażujących się w niesienie pomocy krzywdzonym kobietom całkiem prywatnie.

Dwadzieścia lat temu w Kanadzie ponad sto tysięcy mężczyzn i chłopców wystąpiło otwarcie przeciwko przemocy wobec kobiet przypinając symboliczny znak czystości – białą wstążkę – chcąc powiedzieć „ja swoją postawą życiową nie przykładam ręki do krzywdzenia kobiet i dziewczynek”. Szlachetny gest, który odbił się szerokim echem po świecie i u nas znalazł wielu naśladowców. W wielu miastach Polski przebiega kampania, w której kobiety i mężczyźni przypinają białe wstążki identyfikując się z krzywdzonymi kobietami.

Nikt jednak nie sprawdza postaw i zachowania mężczyzn paradujących z białą wstążką. Może się zdarzyć, że nosi ją sprawca przemocy.

Inicjatywa zorganizowania konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki”, z którą wyszli dwaj funkcjonariusze policji – Kazimierz Walijewski oraz Tomasz Pietrzak, poddaje postawy i zachowanie mężczyzn swoistej „weryfikacji” i nagradza tych, którzy aktywnie działają na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Chcemy aby mężczyźni, którzy wspierają kobiety, wykazują się niezłomną i bezkompromisową postawą wobec mężczyzn stosujących przemoc wobec kobiet zarówno w życiu zawodowym jak i  prywatnym, mogli z dumą nosić nasze wyróżnienie. Promujemy postawy mężczyzn, którzy nie tyle są rycerzami broniącymi swoich dam, ale partnerami kobiet w działaniach na rzecz zatrzymania przemocy wobec kobiet oraz równości w życiu publicznym i w rodzinie.W III edycji „Wyróżnienia Białej Wstążki” nagrody i wyróżnienia będą przyznane w następujących kategoriach:

1. Wymiar sprawiedliwości.

2. Organy ścigania.

3. Instytucje i organizacje pomocowe.

4. Osoby publiczne.

5. Instytucja publiczna.

6. Pracodawca-sponsor.

7. Osoba prywatna.

8.Media.

W tej edycji Konkursu pragniemy więcej uwagi poświecić profilaktyce, pokazać związek pomiędzy przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet i dyskryminacją ze względu na płeć. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że postawa jaką prezentują mężczyźni w życiu prywatnym, prezentowana przez nich wizja społecznej roli kobiety i mężczyzny, ma ogromny wpływ na ich postawy i działania związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet.  Poszukujemy tych najlepszych, którzy swoją postawą i czynem doprowadzają do tego, że możliwy jest ciągły postęp w inicjatywach podejmowanych na rzecz praw kobiet.

Organizując konkurs „Wyróżnienia Białej Wstążki” 2012, chcemy podkreślić, że rola mężczyzn w profilaktyce krzywdzenia kobiet jest znacząca i nie da się zbudować świata – gdzie prawa kobiet są szanowane i respektowane – bez aktywnego udziału mężczyzn i zmiany ich postaw.

Tegoroczne zgłoszenia można przesyłać na adres Fundacji Centrum Praw Kobiet: 00-679 Warszawa Wilcza 60/19 faxem: 22 6222517 lub elektronicznie na  adres :

bialawstazka@cpk.org.pl

 

Regulamin konkursu do pobrania:

 

www.bialawstazka.org

Formularz do pobrania:

www.bialawstazka.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: