10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Lipiec 2012
  Pon W Śr Czw Pt S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

Certyfikat superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Posted by 10grudnia w dniu 14 lipca, 2012

Instytut Psychologii Zdrowia PTP ogłasza rozpoczęcie programu kształcenia, doskonalenia oraz certyfikowania superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

CEL: Program ma na celu wyłonienie i przygotowanie osób mogących świadczyć superwizję dla zespołów i osób pomagających osobom doznającym przemocy w rodzinie, realizujących programy przeciwdziałania przemocy w rodzinie, realizatorów oddziaływań wobec osób stosujących przemoc, członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

PRZEBIEG PROGRAMU: Program będzie przebiegał w dwóch ścieżkach:

 1. Uzyskiwanie certyfikatu superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w trybie z nominacji – od 1.09.2012 do 30.06.2013 roku
 2. Uzyskiwanie certyfikatu superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie w trybie zwyczajnym – od 1.01.2013 roku.

Szczegółowe warunki uzyskiwania certyfikatu w trybie z nominacji zostały podane poniżej.

Warunki uzyskania certyfikatu w trybie zwyczajnym zostaną ogłoszone co najmniej na 30 dni przed terminem rozpoczęcia rekrutacji kandydatów (najpóźniej 1.12.2012 roku).

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, placówka Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.

TRYB Z NOMINACJI

Osoby ubiegające się o przyznanie certyfikatu w trybie nominacji powinny spełniać następujące warunki:

I ETAP – kwalifikacja na poziomie formalnym:

 1. mieć ukończone studia wyższe II stopnia (magisterskie) – dokumentem poświadczającym jest kserokopia dyplomu ukończenia studiów;
 2. uzyskać certyfikat specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy (wydany przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP) lub certyfikat specjalisty w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (wydany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) – kserokopia certyfikatu;
 3. posiadać min. 10-letni staż pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie – oświadczenie osoby ubiegającej się wraz z podaniem nazwy podmiotu/podmiotów i charakteru wykonywanej pracy – np. OIK (dane teleadresowe placówki) – konsultant ds. przeciwdziałania przemocy w latach….; ośrodek wsparcia dla ofiar przemocy (dane teleadresowe) – psycholog w latach…. ;
 4. uzyskać rekomendację od osoby, która superwizuje pracę kandydata w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie (formularz rekomendacji w załącznikach);
 5. prowadzić aktualnie zajęcia o charakterze: edukacyjnym, szkoleniowym, konsultacyjnym, superwizyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki przemocy w rodzinie – w ciągu ostatnich 3 lat łącznie w wymiarze min. 100 godzin (formularz oświadczenia w załącznikach);
 6. mieć szczególne osiągnięcia w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie: publikacje, wyróżnienia, nagrody, pełnione funkcje, badania własne, bycie ekspertem lub członkiem ciał o charakterze doradczo-eksperckim, wystąpienia na konferencjach, inne uprawnienia/certyfikaty itp – opis max 2 strony maszynopisu.

Ponadto:

 • Nadesłać wyżej wymienione dokumenty i oświadczenia
 • Przesłać kopię potwierdzenia uiszczenia opłaty wpisowej za rozpatrzenie kandydatury na poziomie formalnym – w wysokości 300 złotych (bezzwrotnie) na konto Instytutu Psychologii Zdrowia PTP (Bank Zachodni WBK S.A. 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123) z dopiskiem „certyfikat superwizora”.

Kapituła przyznawania certyfikatu superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

 1. Prof. n. dr hab. Jerzy Mellibruda – Przewodniczący Kapituły
 2. Piotr Antoniak
 3. Renata Durda
 4. Grażyna Pisarczyk
 5. Grażyna Płachcińska
 6. Marek Prejzner
 7. Dr Bogna Szymkiewicz
 8. Grzegorz Wrona

II ETAP – kwalifikacja na poziomie merytorycznym

Po pozytywnym rozpatrzeniu przez Kapitułę Certyfikatu kandydatka/kandydat otrzyma zaproszenie na 20-godzinne szkolenie z zakresu technologii prowadzenia superwizji i przestrzegania zasad etycznych superwizora organizowane przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP (płatne w wysokości 700 zł). Szkolenie odbywać się będzie w Warszawie. Ukończenie szkolenia z wynikiem pozytywnym pozwoli Kapitule przyznać kandydatowi certyfikat superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Uwaga – certyfikat jest okresowy i pierwsze jego odnowienie nastąpi po upływie 3 lat, kolejne po upływie 5 lat.

Rozpoczęcie trybu z nominacji ogłasza się na dzień 1 września 2012 roku, a zakończenie na dzień 30 czerwca 2013 roku.

W procedurze certyfikowania superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie przewidziany jest tryb zwyczajny, który zostanie ogłoszony w późniejszym czasie.

 


Do pobrania:

 

Za Niebieskalinia.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: