10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Wrzesień 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

Porozumienie o współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Posted by 10grudnia w dniu 26 września, 2011

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Krajowy Koordynator Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Jarosław Duda oraz Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości, podpisali 15 września 2011 r. „Porozumienie o współpracy na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Uroczystość odbyła się w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie.

– Bardzo cieszę się z podpisanego dokumentu, zwłaszcza, że faktyczna współpraca miedzy MPiPS oraz Ministerstwem Sprawiedliwości w tak ważnej dziedzinie, jaką jest pomoc pokrzywdzonym, ma już znaczące rezultaty – powiedział Minister Jarosław Duda. – Wierzę, że „Porozumienie…” przyczyni się jeszcze do wzmocnienia i skoordynowania wspólnych działań w tym obszarze

W spotkaniu udział wzięli również m.in. Jolanta Kwaśniewska – Prezes Fundacji „Porozumienie bez Barier oraz insp. Michał Czeszejko-Sochacki z Komendy Głównej Policji.

– Nie do przecenienia w działalności na rzecz osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie jest aktywność organizacji pozarządowych, którą już wielokrotnie miałem okazję podkreślić. Z tym większą radością i satysfakcją przyjąłem wiadomość, że do prac nad Kartą Praw włączyła się Fundacja „Porozumienie bez Barier” Pani Jolanty Kwaśniewskiej – powiedział Krzysztof Kwiatkowski.

Karta Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie zawiera podstawowy zestaw uprawnień oraz wykaz placówek pomocowych dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Karta jest efektem wspólnych prac Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i Komendy Głównej Policji. Aktualnie wydrukowano już kilkadziesiąt tysięcy Kart Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie. Łączny nakład docelowy wyniesie 178.500 egzemplarzy.

Zadaniem „Porozumienia…” jest przede wszystkim rozszerzenie oferty, kierowanej przez placówki organizacje, wymienione w dokumencie, do osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie, w taki sposób, aby za każdym razem pomoc ta była udzielana szybko i w sposób jak najbardziej kompleksowy. Cel ten ma zostać osiągnięty m.in. przez podejmowanie wspólnych lokalnych działań, w zakresie rozpowszechniania informacji o możliwości uzyskania pomocy w konkretnych miejscach oraz o świadczonych usługach.

W pierwszych miesiącach 2011 r. oba resorty wymieniły informacje, dotyczące baz teleadresowych placówek świadczących pomoc pokrzywdzonym przemocą oraz wspólnie stworzyły bazę danych osób nadzorujących lub koordynujących pracę służb, wykonujących zadania w tym zakresie. Ministerstwa wypracowały także dokument informacyjny „Karta Praw Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie”, zawierający podstawowe uprawnienia osoby, dotkniętej przemocą, listy placówek świadczących pomoc, a także informację o powstającym informatorze, z pełnym zestawem uprawnień procesowych i socjalnych.

Za Niebieskalinia.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: