10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Wrzesień 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  

W Świdnicy chcą razem zapobiegać przemocy w rodzinie

Posted by 10grudnia w dniu 14 września, 2011

Miasto powołało interdyscyplinarny zespół, który zajmie się m.in. interwencjami w rodzinach dotkniętych przemocą. Jego członkowie będą pracować społecznie

Zespół stworzyli przedstawiciele oświaty, ochrony zdrowia, instytucji pomocowych, policji i straży miejskiej. Wszyscy będą pracować społecznie. Ich zadaniem jest koordynowanie i integrowanie działań tych instytucji, podmiotów i specjalistów, którzy starają się przeciwdziałać przemocy w rodzinie. Wszystko po to, by te służby działały skuteczniej. Zespół ma m.in. wziąć pod lupę diagnozowanie problemów przemocy w rodzinie, podejmowanie działań w rodzinie zagrożonych przemocą, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie, rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach i możliwościach udzielenia pomocy oraz inicjowanie działań wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

W skład zespołu weszli: Krzysztof Niziołek, komendant powiatowy policji, Renata Chełmniak starsza pielęgniarka koordynująca z Powiatowego Pogotowia Ratunkowego, Jacek Domejko, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Robert Klimkiewicz, prezes Fundacji Ziemi Świdnickiej na Rzecz Wspierania Profesjonalnej Pomocy „SKSK”, Tadeusz Niedzielski, dyrektor departamentu edukacji i kultury w Urzędzie Miejskim, Mirosława Berkowicz, kurator rodzinny, Mirosław Frajny, kurator dla dorosłych, Marek Rusin, prokurator rejonowy, Stanisław Rybak, komendant straży miejskiej, Dorota Szyłobryt, sekretarz Miejskiej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, Violetta Kalin, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Świdnica chce też stworzyć grupy robocze, złożone z pracowników poszczególnych instytucji, które będą opracowywały i realizowały plan pomocy w konkretnych przypadkach przemocy w rodzinie, monitorowały sytuację rodzin, w których dochodzi do przemocy oraz rodzin zagrożonych wystąpieniem przemocy, a także dokumentowały działania podejmowane wobec rodzin, w których dochodzi do przemocy i efekty tych działań.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: