10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Sierpień 2011
  Pon W Śr Czw Pt S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Mazowieckie: pogotowie „niebieska linia” uruchomiło superwizje on-line dla osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie

Posted by 10grudnia w dniu 16 sierpnia, 2011

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ zaprasza osoby pracujące w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie na Mazowszu do udziału w superwizjach on-line.

Jeśli chcielibyście Państwo zwiększyć swoje kompetencje w systemowym rozwiązywaniu problemów związanych z przemocą w rodzinie, skonsultować działania podejmowane w tzw. trudnych przypadkach czy poszukać możliwych rozwiązań prawnych czy administracyjnych – zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Superwizje będą prowadzone przez bezpłatny internetowy komunikator głosowy np. Skype.  Technicznym wymogiem jest posiadanie komputera z dostępem do Internetu oraz z kamerą.

Superwizje będą się odbywać od początku sierpnia do połowy października 2011 roku.

Superwizje obejmują obszary:

·  Kliniczny – praca kliniczna z klientem,
·  Prawny – prawa ofiary przemocy, prawa terapeuty, zagadnienia etyczne
·  Rozwiązań systemowych – ważne aspekty nowelizacji ustawy, zespoły interdyscyplinarne jako metoda pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy

Do Państwa dyspozycji jest 50 godzin superwizji w formie:

·  Indywidualnej – uczestnikami są jedynie superwizor i osoba poddająca się superwizji
·  Grupowej – uczestnikami są superwizor oraz 2 – 5 osób poddających się superwizji; ta forma daje możliwość uczenia się od innych oraz pozwala na wymianę informacji.

Czas trwania superwizji w zależności od potrzeb – od 30 minut do 90 minut.

Konsultacje prowadzone będą przez pracowników Pogotowia „Niebieska Linia” IPZ – psychologów, prawników i specjalistów ds. przeciwdziałania przemocy:

 • Piotr Antoniak – z-ca kierownika Pogotowia „Niebieska Linia” ds. klinicznych, mgr psychologii, specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, trener warsztatu PTP, odbył szkolenie z leczenia PTSD metodą Przedłużonej Ekspozycji wg E. Foa, terapeuta uzależnień od 1996 roku, od 13 lat prowadzi terapię i grupy wsparcia dla ofiar przemocy, od 11 lat szkolenia z zakresu uzależnienia alkoholowego i przeciwdziałania przemocy, kierownik  i trener Specjalistycznego Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Przewodniczący Kapituły Certyfikatu w zakresie pomocy ofiarom przemocy, wykładowca  Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, współpracownik Interdyscyplinarnego Centrum Genetyki Zachowania przy Wydziale Psychologii UW.
 • Małgorzata Dmochowska – mgr psychologii sadowej i penitencjarnej; od sierpnia 2008 r. pracuje z ofiarami przemocy w rodzinie w Fundacji Centrum Praw Kobiet w Warszawie; absolwenta Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie; konsultacje w poradni telefonicznej „NL”.
 • Renata Durda – kierownik Pogotowia „Niebieska Linia”, współtwórczyni kampanii „Powstrzymać przemoc domową” w 1997 roku (rozpoznawalna jako kampania „Bo zupa była za słona”) oraz kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” w 2001 roku, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, redaktor naczelna dwumiesięcznika „Niebieska Linia”, ekspert w Radzie do Spraw Pokrzywdzonych Przestępstwem powołanej przez Ministra Sprawiedliwości, członek Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej, Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka.
 • Agnieszka Olszewska – prawnik, trener szkoleniowy, pracownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, współpracownik Komitetu Ochrony Praw Dziecka (specjalista Centrum Interwencyjnego), mediator rodzinny. Jest absolwentką Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Koordynatorem Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Ministerstwa Sprawiedliwości. Autorka wielu artykułów i publikacji (m.in. stała współpraca ze „Światem Problemów”, „Niebieską Linią”, Studium Prawa Europejskiego), współpracowniczka organizacji pozarządowych, członkini Stowarszyszenia Mediatorów Rodzinnych, studentka III roku Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jest w trakcie przygotowywania pracy doktorskiej.
 • Justyna Rzytki-Sroka – mgr psychologii; staż zawodowy w Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, opiekunka merytoryczna poradni telefonicznej  Warszawska „Niebieska Linia”, prowadzi terapię indywidualna i grupową osób doświadczających przemocy w rodzinie .
 • Żaneta Urawska – prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie w trakcie aplikacji radcowskiej.

Aby zgłosić chęć udziału w superwizji należy:

 • Pracować na terenie Mazowsza w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie
 • Wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną razem z terminarzem superwizji i odesłać ją na adres superwizje@niebieskalinia.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń. Termin superwizji zostanie przez nas potwierdzony telefonicznie.

Do pobrania:

Jednocześnie informujemy, że w ramach projektu przeprowadzamy aktualizację bazy teleadresowej placówek zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie w województwie mazowieckim, która jest dostępna m.in. na stronie http://www.porozumienie.niebieskalinia.pl/.
Prosimy o przesyłanie uaktualnionych danych o Państwa organizacjach i instytucjach na adres superwizje@niebieskalinia.pl. W tym celu można się posłużyć specjalną ankietą dostępną pod adresem:
http://www.niebieskalinia.pl/download/ankieta_i.zip.
Opcjonalne odesłanie podpisanej Polskiej Deklaracji w Sprawie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie będzie równoznaczne z przystąpieniem do Ogólnopolskiego Porozumienia Osób, Organizacji i Instytucji Pomagających Ofiarom Przemocy „Niebieska Linia”.

Wszelkie pytania w sprawie superwizji prosimy wysyłać na adres mailowy: superwizje@niebieskalinia.pl.

Za www.niebieskalinia.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: