10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Listopad 2010
  Pon W Śr Czw Pt S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  

Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet

Posted by 10grudnia w dniu 26 listopada, 2010

16 Dni Przeciw Przemocy 7 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny „Rola mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet” jako wydarzenie towarzyszące gali „Białej Wstążki”.

Organizatorem konkursu „Wyróżnienie Białej Wstążki” jest Fundacja Centrum Praw Kobiet i Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”. Planowane wydarzenia są elementem kampanii „16 dni” realizowanej we współpracy z Wolską Koalicją na rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, finansowanej z środków dzielnicy Wola m. st. Warszawy .
Przedmiotem konkursu „Biała Wstążka” jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec nich.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 30 listopada 2010 roku za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronach organizatorów: http://www.cpk.org.pl oraz http://www.fpbb.pl

Wśród ambasadorów kampanii Białej Wstążki są m.in.: były Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, Premier Tadeusz Mazowiecki, Prof. Wiktor Osiatyński, Ks. Arkadiusz Nowak, Zbigniew Niemczycki, Emilian Kamiński, Marek Balicki, Andrzej Pągowski, Grzegorz Turnau, Wojciech Gąsowski.

W skład ośmioosobowej Kapituły Konkursowej weszły m.in.: Jolanta Kwaśniewska, Urszula Nowakowska, Irena Santor, Elżbieta Pomaska, Bożena Toeplitz, Krystyna Kofta, Nina Kowalewska – Motlik.

7 grudnia podczas oficjalnej gali w Teatrze Kamienica nagrodzeni będą mężczyźni w poszczególnych kategoriach: wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, instytucje i organizacje pomocowe, osoby publiczne, pracodawcy, osoby prywatne (przyjaciel, członek rodziny, sąsiad itp.). Pomysłodawcami „Wyróżnienia Białej Wstążki 2010” są dwaj, polscy policjanci: Kazimierz Walijewski i Tomasz Pietrzak.

Przypięta na piersi biała wstążka przypomina mężczyzną o tym jak ważna mają do odegrania rolę w systemie przeciwdziałania przemocy wobec kobiet – bez ich udziału nie położymy kresu przemocy. Uczestnicy dyskusji panelowej, która odbędzie się 7 grudnia w Teatrze Kamienica będą się zastanawiać nad miejscem, jakie powinni zajmować mężczyźni w systemie pomocy krzywdzonym kobietom. Ważnym punktem rozważań będą seksistowskie uprzedzenia mężczyzn – również tych, którzy angażują się w walkę z przemocą wobec kobiet. Zastanowimy się także, czy i jaki wpływ na skuteczność zwalczania przemocy wobec kobiet ma mówienie o przemocy
w rodzinie językiem neutralnym ze względu na płeć i nieuwzględnianie wymiaru płci w systemie usług pomocowych dla ofiar przemocy w rodzinie.

Termin: 7 grudnia godzina 12.oo

Miejsce: Teatr Kamienica Al. Solidarności 93, Warszawa.

Za: cpk.org.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: