Warszawa: Bezpłatne spotkania dla kobiet po doświadczeniu przemocy
Posted by 10grudnia w dniu 17 czerwca, 2010
Cykl spotkań poświęconych odbudowie życia po doświadczeniu przemocy domowej „W poszukiwaniu poczucia własnej wartości”.
Przemoc domowa jest doświadczeniem niszczącym życie ofiary w przewrotny sposób. Jeśli przytrafia się dziecku, które przychodzi na świat, przemoc przyjmowana jest jako oczywistość do której trzeba się przystosować. Gdy dotyczy dorosłej osoby wchodzącej w związek, przychodzi zwykle stopniowo, małymi, niezauważalnymi krokami. Rytm przemocy przeplata się z rytmem miodowych chwil, tworząc iluzję relacji, którą dać się naprawić „jeśli tylko bardziej się postaram”. Trwający często wiele lat proces przystosowywania się do przemocy odbywa się kosztem utraty wolności, szacunku do siebie i poczucia własnej godności ofiary.
Zatrzymanie przemocy wymaga siły i determinacji oraz pomocy z zewnątrz. Kiedy się to udaje, wraca możliwość bezpiecznego życia. Niestety często rany zadane przez sprawcę są na tyle głębokie, że powrót do normalności wymaga ich dalszego leczenia. Zapraszamy na cykl otwartych, bezpłatnych spotkań, podczas których będziemy rozmawiać o możliwościach odbudowy życia po doświadczeniu przemocy.
Osoby prowadzące: Piotr Antoniak, Agnieszka Czapczyńska, psychologowie z kilkuletnim stażem pracy w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie IPZ PTP ,,Niebieska Linia”;
Termin spotkania: 17 czerwca 2010, godz. 18-20;
Miejsce spotkania: Fundacja Miejsce Kobiet, ul. Dobra 22/24 m. 15;
Kogo zapraszamy: Wszystkie osoby zainteresowane rozwojem osobistym (spotkanie nie ma charakteru szkolenia dla profesjonalistów)
Koszt: udział w spotkaniu jest bezpłatny;
Potwierdzenie uczestnictwa: osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa drogą mailową czapczynska@miejscekobiet.pl lub telefonicznie 0-606406555
Skomentuj