10 Grudnia – Stop przemocy mężczyzn!

NIE! przyzwoleniu na męską normę przemocy

 • Dowiedz się więcej!

 • Doświadczenia przemocy

 • Telefony zaufania

  TELEFON ZAUFANIA 10GRUDNIA: 698991142 od pon do pt między 16:00 a 18:00

 • TEL: 0 789 30 65 66 Pon – Pt 13.00-19.00

 • Kompleksowe wsparcie ofiarom i świadkom przemocy domowej

 • Kursy WenDo

  WenDo samoobrona

  Katowice 20-21.07

 • Wydawnictwa

  Paradoks macho

  Paradoks macho: Jackson Katz

 • Między Nami Zin

 • Archiwum

 • Tagi

 • Kalendarz

  Marzec 2010
  Pon W Śr Czw Pt S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Światowy Dzień Kobiet 2010

Posted by 10grudnia w dniu 8 marca, 2010

Przemoc wobec kobiet pozostaje jedną z najpoważniejszych barier na drodze ku równemu statusowi kobiet i mężczyzn. Pomimo imponujących osiągnięć ruchu kobiecego w kwestii przestrzegania praw kobiet na świecie, wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Często również same obrończynie praw człowieka, z powodu swojej działalności, są prześladowane przez władze lub przez społeczeństwo za to, że ośmielają się przełamywać stereotypy i domagają się zmian.

Obrończynie praw człowieka na całym świecie odważnie występują w obronie wszystkich praw, zarówno wolności wypowiedzi czy zgromadzeń, jak i na rzecz dostępu do opieki zdrowotnej, edukacji, praw mniejszości oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych. Pomimo imponujących osiągnięć ruchu kobiecego, w kwestii przestrzegania praw kobiet na świecie wciąż pozostaje wiele do zrobienia.

Przemoc wobec kobiet pozostaje jedną z najpoważniejszych barier na drodze ku równemu statusowi kobiet i mężczyzn. Amnesty International wzywa władze całego świata do należytego zapobiegania i karania za akty przemocy. Najważniejszą sprawą jest, aby kobiety dotknięte przemocą miały dostęp do sprawiedliwości i zadośćuczynienia za cierpienia, których doznały. Przemoc wpędza kobiety na całym świecie w ubóstwo, a kobiety ubogie, zamieszkujące slumsy czy należące do ludności tubylczej należą do tych, które najczęściej dotknięte są przemocą.

Kobietom także odmawia się należnych im praw seksualnych i reprodukcyjnych. Z powodu restrykcyjnego prawa, braku dostępu do opieki zdrowotnej czy z powodu dyskryminacji, co minutę na świecie jedna kobieta umiera z powodu komplikacji związanych z ciążą lub porodem. Często również same obrończynie praw człowieka z powodu swojej działalności są prześladowane przez władze lub przez społeczeństwo za to, że ośmielają się przełamywać stereotypy i domagają się zmian.

Więcej na amnesty.org.pl———————————————————————->>>

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: